Home
Cannapedia Encyclopedia of cannabis strains

Cannabis Cup

High Times Cannabis Cup je jakýsi první „světový pohár“ v konopí. Vznikl roku 1988 na popud tehdejšího šéfredaktora časopisu Stevena Hagera a donedávna se konal každoročně v listopadu v Amsterdamu. Na této akci mimo jiné porotci z celého světa zkoušejí a hodnotí populární odrůdy konopí od různých seedbank.

 

Přehled toho nejlepšího

Porotci v Amsterdamu vybírali jednak celkového vítěze, dále nejlepší nový produkt, nejlepší stánek, nejlepší hašiš a tak dále. Tým VIP porotců pak rozhodoval, která společnost vypěstovala nejlepší indikusativu a hybridní odrůdu, která vyrobila nejlepší hašiš doma v Holandsku a jaký byl nejlepší hašiš z dovozu. K High Times Cannabis Cupu patřily též koncerty, osvětové semináře i veletrh produktů společností zaměřených na konopí.

 

Do světa

V roce 2010 se High Times Cannabis Cup poprvé konal i v USA. Magazín High Times nyní pořádá Cannabis Cupy v severní a jižní Kalifornii, Denveru, Michiganu, Seattlu a Portlandu. Spřízněný High Times Medical Cannabis Cup zase oslavuje léčebné konopí ve státech, kde je tento typ léčby legální. Festival U.S. Cannabis Cup se koná ve státech, kde je legalizováno rekreační užívání konopí. Podobně jako na High Times Cannabis Cup v Amsterdamu zde porota hodnotí odrůdy konopí v několika kategoriích, přičemž vítěz si vždy odnáší pohár. Skupiny odborníků vybírají nejlepší indiku, nejlepší sativu, nejlepší hybrid, koncentráty, pochutiny a produkt s nejvyšším procentem CBD. Účastníci festivalu hlasují pro nejlepší stánek, produkty a různé kuřácké potřeby.

Bohužel v samotném Amsterdamu se oficiální Cannabis Cup konal kvůli nepříznivě se vyvíjející politické situaci naposledy v roce 2014.

Cannabis Cup